telephone

Stříkaná pěnová izolace

Je dvousložková izolace, která se aplikuje nástřikem. Po aplikaci expanduje 100 až 150 krát a zachovává si neměnné vlastnosti po celou dobu životnosti stavby. Pěnové izolace, které aplikuje naše společnost jsou dodávány do České republiky společností Honter International a jsou vyráběny v Německu, v chemičce obchodované na burze pod obchodním názvem EXY pray system. Stříkané pěnové izolace EXY dokáží snížit náklady na energie (topení, klimatizace) až o 60%.

Stříkané pěnové izolace mají široké využití ve výstavbě:

Systém stříkaných pěnových izolací řady EXY spray system je dodáván na trh v Evropě a USA již více jak 35 let. Nabízí bezkonkurenční a lety prověřenou kvalitu, která je klíčová pro naše zákazníky.

Stříkanou pěnovou izolaci rozdělujeme na izolační pěnu s otevřenou strukturou buněk a izolační pěnu s uzavřenou strukturou buněk. Izolační pěna s otevřenou strukturou buněk je vhodná tam, kde je kladený důraz na průnik vzduchu a vodní páry. Hodí se zejména k izolaci prostor s rozdílnými teplotami. Izolační pěna představuje dokonalou celistvou vrstvu beze spojů a mechanického kotvení. Izolační pěna s uzavřenou strukturou buněk naopak představuje dokonalou vzduchotěsnou, parotěsnou i hydroizolační zábranu.

Výhody izolační pěnové izolace:

  • Vytvoří bezespárovou izolační vrstvu
  • Vyplní veškeré mezery
  • Zamezí průniku studeného vzduchu
  • Umožní podkladu dýchat i přes izolaci
  • Vytvoří dokonalou vzduchovou bariéru
  • Eliminuje rosný bod