telephone

Zateplení střechy

Střešní konstrukce jsou z hlediska vystavení nepříznivým vlivům prostředí nejvíce namáhanou součástí domu. Jsou vystaveny vlivům počasí (teplo, zima, zatížení sněhem, větrem apod..), UV záření a v případě rovné střechy i zatížení stojící vodou. Hlavním úkolem střechy je zajistit vodotěsnost a tepelnou stabilitu uvnitř objektu.
Tepelné ztráty domu nezateplenou střechou dosahují až 70%. Naopak během teplých dní dochází k přehřívání interiéru domu. S použitím stříkané pěnové izolace EXY dosáhneme požadovaného zateplení střešní konstrukce s minimálním zatížením a bez vzniku tepelných mostů.
Kvalitní stříkaná izolace na zateplení střechy vyžaduje pouze minimální údržbu, která spočívá v opravě ochranného nátěru jednou za 10 až 30 let. Životnost izolačních materiálů s pravidelnou údržbou je minimálně 50 let.

Výhody zateplení střechy pěnovou izolací EXY

  • ověřená kvalita tradicí již 35 let
  • 100% bezešvá, monolitická a velmi přilnavá vrstva
  • úspory za náklady na vytápění až 50 % 
  • dlouhá životnost s minimálními náklady na údržbu

Izolační materilály EXY jsou vhodné na všechny typy střech

  • zateplení šikmé střechy
  • zateplení rovné střechy
Zateplení šikmé střechy

Nezaizolovanou šikmou střechou uniká až 80% tepla z domácnosti. Abychom tomu zabránili a zajistili tepelnou pohodu v domě v zimních i letních měsících je potřeba kvalitní tepelná izolace. Na zateplení šikmé střechy jsou vhodné stříkané tepelné izolace EXY.
Mezi stříkanou izolační pěnou můžete vybírat z variant s uzavřenou strukturou buněk, které jsou vhodné k vytvoření vzduchotěsné, parotěsné hydroizolace. Pozor tato pěnová izolace musí být určena pro daný typ použití a musí to být střešní pěna. Izolační pěna s otevřenou strukturou se naopak hodí na izolaci prostor s rozdílnými teplotami, kde je žádoucí průnik vzduchu a vodní páry tedy do dřevostaveb a všude tam, kde je potřeba, aby podklad dýchal.

Zateplení ploché střechy

Nezateplenou plochou střechou uniká až 80% tepla z domu. Díky zateplení ploché střechy zamezíte unikání tepla, pronikání vody do interiéru domu a zároveň zpevníte střechu pro případ, že na ní zůstane velké množství mokrého sněhu. Tato aplikace je velice účinná a rychle vyřeší, jak samotné zateplení ploché střechy, tak i problémy se zatékáním do střech.
Kvalitní stříkaná pěnová izolace ve spojení s izolačními nátěry střech od společnosti HONTER Vám pomůžou bránit se nejen klimatickým změnám a prohřívání střechy, ale také významně prodlouží její životnost a to vše za rozumnou cenu.